Rozdiel medzi vodovodnou a filtrovanou vodou!
Každému v domácnosti tečie pitná voda, no aj na bežnej návšteve u príbuzného zistíte, že má inú chuť, pach a niekedy aj farbu. Rozdiely vo vode sú regionálne a záležia aj od zdroja. Hoci je pitná, filter zaručí, že bude aj zdravá.
Nariadenie vlády SR č. 496/2010 Z.z., stanovuje požiadavky na kontrolu kvality vody určenej pre ľudskú potrebu. Aj bežný laik si všimne, že aj pri mnohých nebezpečných prvkoch ako dusičnany, či mŕtve organizmy nie je nulová tolerancia. Nehovoriac o chlóre, ktorý je do vody priamo pridávaný. Naše telo tak aj v tom základnom nápoji života absorbuje prvky, ktoré sú v tolerancii, no za svoj život týchto neblahých súčastí zbierame dva až tri kilogramy. To sa samozrejme odrazí aj na zdraví, ktoré je hoci v malom, ale pravidelne škodlivinami zásobované.
Voda z kohútika preto nie je vhodná pre dojčatá a odporúča sa pitie dojčenskej vody. Tá sa predáva v plastových fľašiach, ktoré pri nesprávnom skladovaní uvoľňujú dioxíny. Pre dieťa teda vyberajte vždy vody balené v skle, alebo použite filter na vodu, po použití ktorého sa stáva aj vodovodná voda vhodná pre dojčatá.
Pred kúpou vhodného filtra je však dobré absolvovať rozbor vody, aby sa zlikvidovali nečistoty vo vašej domácnosť a nekúpili ste tak zbytočne drahý, alebo v konečnom dôsledku menej účinný filter.
O výhodách filtrovanej vody oproti klasickej vodovodnej, jej význame pre telo aj zlepšenie prúdenia energie v organizme hovorí nasledovné video.